logo Beck Vrastislav
menu

CO JE TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH/VODA?

Tepelná pohoda bez starostí

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma využívá obnovitelnou energii: teplo odebírá z venkovního vzduchu. V uzavřeném okruhu obsahujícím tekuté chladivo je pomocí odpařování, kondenzace, komprese a expanze vytvořen termodynamický cyklus. Tím je teplo „čerpáno“ z nízké na vyšší úroveň. Výměníkem tepla je získané teplo předáváno systému ohřevu vody ve vašem domě. Tímto systémem může být podlahové topení, radiátory ústředního topení nebo topné spirály ventilátorů. V případě chlazení funguje systém obráceně.

Momentálně je tento způsob vytápění budov považován spolu s kondenzačními plynovými kotly za nejekonomičtější.


4 VÝHODY PROČ ZVOLIT TEPELNÉ ČERPADLO


Jedna

ŠETŘÍ PROVOZNÍ NÁKLADY, UDRŽUJE OPTIMÁLNÍ POHODLÍ

Pokročilá technologie tepelného čerpadla Daikin Altherma nabízí úspory a příjemnou teplotu místnosti. Jak? Tato technologie přizpůsobuje výkon požadavkům, používá komponenty šetřící energii a výkon je řízen inteligentními ovladači.

Dva

DOKONALE VYHOVUJE POŽADAVKŮM NOVOSTAVEB A NÍZKOENERGETICKÝCH DOMŮ

Stavíte nový dům? Chcete snížit energetickou náročnost vašeho stávajícího domu? Systém Daikin Altherma je ideálním řešením. Slučuje vytápění, chlazení a ohřev teplé vody v jednom systému a poskytuje tak maximální pohodlí po celý rok.

Tři

KOMPAKTNÍ ŘEŠENÍ S UŽITKOVOU TEPLOU VODOU

Systém Daikin Altherma využívá sofistikované ovládání, které má i funkci rozšířené správy spotřeby energie. Uživateli slouží velký panel displeje. Ovládání velmi snadno pochopíte i ovládáte.

Čtyři

SNADNÉ INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ

Systém Daikin Altherma využívá sofistikované ovládání, které má i funkci rozšířené správy spotřeby energie. Uživateli slouží velký panel displeje. Ovládání velmi snadno pochopíte i ovládáte.


NÍZKOTEPLOTNÍ SYSTÉM DAIKIN ALTHERMA

Nízkoteplotní tepelné čerpadloTepelná čerpadla Daikin Altherma představují inteligentní projekt, který v sobě zahrnuje hned tři systémy, a to vytápění, chlazení a teplou vodu.Nízkoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma je kompletní systém, který v sobě zahrnuje nejen možnost vytápění celého domova či ohřev teplé vody, ale také možnost chlazení domů v horkých letních dnech. Tento systém pracuje na principu tepelného čerpadla. Jedná se o flexibilní a, na rozdíl od kotle na pevná paliva, také velmi úsporné řešení. Kromě snížení spotřeby energie je využitím tepelného čerpadla Daikin možné docílit také snížení emisí CO2. Instalací tepelného čerpadla Daikin Altherma získáte velmi dobrou investici, se kterou můžete získat až 4/5 tepla zadarmo. V závislosti na modelu a na konkrétních podmínkách je totiž tepelné čerpadlo Daikin schopné dodávat asi 5 kWh použitelného tepla z každé kWh spotřebované elektrické energie.

Obytný dům - Nízkoteplotní
Nízkoteplotní čerpadlo
 • Ideální pro novostavby a nizkoenergetické domácnosti
 • Pro vytápění, chlazení a ohřev teplé vody s volitelnou solární podporou
 • Stálá teplota místnosti po celý rok
 • Nízké provozní náklady
VYSOKOTEPLOTNÍ SYSTÉM DAIKIN ALTHERMA

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma – vytápění a ohřev teplé vody pro vaši domácnost. Ideální náhrada tradičního kotle, která se bez problémů připojí k vašemu stávajícímu potrubí a radiátorům. Dokonalé řešení pro rekonstrukce!

Pod pojmem vysokoteplotní tepelné čerpadlo se ukrývá systém dvojitého tepelného čerpadla. Tento systém odebírá tepelnou energii z venkovního vzduchu. Vyrobené teplo se pak předává do otopné soustavy nebo slouží pro ohřev teplé užitkové vody.

Obytný dům - Vysokoteplotní

První z obou tepelných čerpadel je umístěné ve venkovní jednotce a slouží jako zdroj středně vysokých teplot pro druhé z čerpadel, které je umístěné ve vnitřní jednotce. Toto čerpadlo je pak schopné ohřát vodu až na 80°C. Výhodou je, že této vysoké teploty je dosaženo na principu termodynamiky kompresorového okruhu, a to bez pomoci dodatečného přímého elektrického dohřevu. Úspor je dosaženo také díky tomu, že obě tepelná čerpadla jsou založena na invertorové technologii.

A jak tento proces probíhá? Nejdříve musí venkovní jednotka extrahovat teplo z okolního vzduchu, které se poté přes chladivo přenese do vnitřní jednotky. Ta toto teplo přijme a pomocí chladiva poté opět zvýší jeho teplotu. Z chladiva se později přenáší teplo do vodního okruhu. Tepelná čerpadla Daikin využívají jedinečné řešení v podobě kaskádových kompresorů, díky čemuž je možné dosáhnout teploty až 80°C.

Vyskoteplotní čerpadlo
 • Dokonalé pro rekonstrukce, ideální náhrada tradičního kotle
 • Pro vytápění, chlazení a ohřev teplé vody s volitelnou solární podporou
 • Pracuje se stavající radiátory
 • Nízké provozní náklady
 • Stálá teplota místnosti po celý rok
HYBRIDNÍ TEPELÉ ČERPADLO

Unikátní hybridní systém

Daikin Altherma hybridní tepelné čerpadlo je unikátní kombinací vysoce účinného plynového kombinovaného kotle a energie z obnovitelných zdrojů pomocí tepelného čerpadla vzduch-voda. Na rozdíl od jiných dostupných kombinací kotel-tepelné čerpadlo, pracuje v sérii, nikoli paralelně. To znamená, že tok jednoho je možné dodávat do návratu druhého v určitých ekonomických provozních režimech.

Minimální provozní náklady

Plynový kotel a tepelné čerpadlo můžou běžet v kombinaci nebo v izolaci k maximalizaci energetické účinnosti a minimalizovat provozní náklady. Systém se skládá z jediné kombinované vnitřní jednotky, plus venkovní jednotky tepelného čerpadla. Kompaktní velikost vnitřní jednotky znamená, že může být obvykle snadno instalován do stejného prostoru a nahradit stávájící kotel.

Daikin Altherma hybridní tepelné čerpadlo je připravený topný systém s využitím obnovitelného zdroje tepla.

Až 35% účinnější pro vytápění prostor, než konvenční nového kombinovaného plynového kotle a až o 15% vyšší účinnost při ohřevu vody než tradiční plynový kotel.

Obytný dům - Hybridní čerpadlo


Hybridní čerpadlo
 • Dokonalé pro rekonstrukce, ideální náhrada tradičního kotle
 • Pro vytápění, chlazení a ohřev teplé vody s volitelnou solární podporou
 • Pracuje se stavající radiátory
 • Nízké provozní náklady
 • Rychlé uvedení do provozu s pokročilým uživatelským rozhraním